Solidarność – to działa

Organizacje społeczne wcielają solidarność w życie. Solidarność rozumianą jako poczucie wspólnoty i odpowiedzialności społecznej. Działają, abyśmy wszyscy czuli się w Polsce, jak w domu.

Stowarzyszenie Dla Ziemi od 10 lat działa na rzecz migrantów na Lubelszczyźnie. Jednym z najważniejszych celów stowarzyszenia jest zmiana negatywnego postrzegania tej grupy przez Polki i Polaków. I to się udaje, dzięki bliskiej i przyjacielskiej współpracy zarówno z uchodźczyniami, jak i kobietami z małych miejscowości i wsi Lubelszczyzny. Bardzo często ludzie, którzy nie mają kontaktów z cudzoziemcami, ulegają stereotypom i krzywdzącym przekazom medialnym. Dopiero bezpośrednie spotkanie, rozmowa zmienia to wyobrażenie.

Spa dla mam to inicjatywa, której celem jest zatroszczenie się o tych, którzy bez przerwy dbają o innych – o bliskich osób z niepełnosprawnością. Jednym z pomysłów organizatorów było zorganizowanie z okazji Dnia Matki specjalnej strefy relaksu (z masażami, zabiegami pielęgnacyjnymi, kosmetycznymi oraz rozmaitymi przyjemnościami dla ciała i ducha) dla mam osób z niepełnosprawnością. Spa zorganizowane było w kilku miejscach w Polsce, a wszystkie osoby uczestniczące w tym wydarzeniu włączyły się wolontariacko. Obejrzyj, jak wyglądało Spa dla mam na Jazdowie w Warszawie.

 

Zdjęcie: Stowarzyszenie Dla Ziemi, autorka: Marta Rybicka